Miasto z widokiem/ Wiadomość

01_wiadomosc_miniGdynia AD 1926. Jerzy jest korespondentem prasowym w Gazecie Gdańskiej. Wanda i Maria pracują w teatrzyku rewiowym, Zosia jest sekretarką. Jerzy, odwiedzając po raz kolejny Gdynię w poszukiwaniu tematu, dostrzega możliwości jakie stwarza jej rozwój. Spotyka też miłość swojego życia. Co zaoferuje budujące się miasto dwójce młodych ludzi?

Scenariusz – Elżbieta Żukowska; Rysunki – Tomasz Kleszcz

 

zobacz plansze 

Miasto z widokiem/ Jadzia

02_Jadzia_miniGdynia AD 1930. Kadry z życia młodej kobiety, emigrantki z Polski centralnej, która pracuje w policji. W dynamicznie rozwijającym się mieście szerzą się występek i zbrodnia. Jadwiga co dzień spotyka kobiety, które zdecydowały się na najstarszy zawód świata. Jaką cenę zapłaci za niekonwencjonalny wybór?

Scenariusz – Elżbieta Żukowska; Rysunki – Paweł Garwol

 

zobacz plansze 

Miasto z widokiem/ Wolkenkratzer

03_Wolkenkratzer_miniGdynia na przestrzeni lat 1927-1937. Akcja rozpoczyna się w 1937 roku i retrospektywnie wraca do wydarzeń z 1927, kiedy do nowego polskiego miasta przyjeżdża młody architekt z Berlina. Wszystko czego pragnie Karol to realizowanie swoich wizji. Czy Gdynia spełni jego oczekiwania?

Scenariusz – Elżbieta Żukowska; Rysunki – Łukasz Godlewski

 

zobacz plansze

 Miasto z widokiem/ Walizka

04_Walizka_miniGdynia AD 1937. Jeden dzień z życia młodego, naiwnego szopenfeldziarza. Portowe miasto – raj dla typów z półświatka i emigrantów z całej Polski – nie ma przed Mundkiem tajemnic. Aż do feralnego czwartku, kiedy ociera się o prawdziwy świat przestępczy. Czy chłopak wyjdzie cało z opresji?

Scenariusz – Elżbieta Żukowska; Rysunki – Jakub Babczyński

 

zobacz plansze 

 Miasto z widokiem/  Sprawdzam

05_Sprawdzam_miniGdynia AD 1937. Dalszy ciąg losów Jerzego, który jest teraz redaktorem Gazety Gdyńskiej. Jego żona spędza czas na spotkaniach towarzyskich. Wspólne życie wyraźnie nie spełnia oczekiwań małżonków. Ona ma swoje tajemnice a on nie potrafi oprzeć się grze bardziej niebezpiecznej niż hazard. Czy nadciagające zagrożenie ze strony Niemiec przyśpieszy podjęcie przez nich kluczowych decyzji?

Scenariusz – Elżbieta Żukowska; Rysunki – Łukasz Rydzewski

 

zobacz plansze