Cena: 20 PLN
Teraz tylko: 12 PLN
szt.

kubus z pentelka okladka

Mały pluszowy Miś i jego wielkie marzenie, Wiewiórka Kitka i jej zdolności, które niosą ratunek innych oraz Skrzat Czuprynek i jego walka z własnymi słabościami. Oto bohaterowie książki pod tytułem „Kubuś z pętelką czyli bajanki z sensem” autorstwa Agnieszki Chomiuk. Publikacja jest zbiorem trzech opowiadań dla dzieci. Pierwsza z bajek, zatytułowana „Serduszko małego Misia”, otrzymała w 2012 roku I nagrodę w organizowanym przez magazyn Charaktery konkursie: „Czytanie, bajanie…”.

Nagrodzone opowiadanie było ispiracją do scenariusza zajęć przedszkolnych pt. „Serduszko małego misia, czyli dziecięce rozważania na temat miłości, przyjaźni i odwagi.”

Publikacja „Kubuś z pętelką czyli bajanki z sensem” zawiera trzy ciekawe historie. Każda z nich, oprócz interesującej fabuły, niesie dodatkowo ważne przesłanie. Miś nie ustaje w drodze do realizacji swojego marzenia i to właśnie trudna podróż pomaga mu je spełnić. Wiewiórka, rozwijając swoje umiejętności zyskuje pewność siebie, co pozwala jej być wsparciem dla innych i zyskać szacunek oraz przyjaciół. I Skrzat z niesworną czuprynką, który wiedziony przykładem taty przełamuje własny strach.

Historyjki kończą się kilkoma pytaniami inspirującymi do rozmowy o tym, co jest wartościowe i ponadczasowe, pomagają rozbudzić w dziecku inteligencję emocjonalną i myślenie krytyczne.

Ilustracje do opowiastek wykonali, wraz z rodzicami, wychowankowie Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie podczas warsztatów zorganizowanych we współpracy z Wejherowskim Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób z Autyzmem przy wsparciu animatorów z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota. Nad projektem czuwała ilustratorka książki – Emilia Garska.

Założeniem projektu, podczas którego powstały niezwykłe sceny z bajek, była współpraca dzieci i rodziców oraz twórcze spędzenia czasu razem. Oprócz terapeutycznego wymiaru wspólna praca miała na celu łamanie barier społecznych. Opowiadania czytane podczas warsztatów przekazują uniwersalne wartości a tworzenie ilustracji obrazujących te historie pozwoliło na ich utrwalenie rozbudzając przy okazji kreatywność.

Tytuł: Kubuś z pętelką                                
Imię i nazwisko autorki: Agnieszka Chomiuk
Imię i nazwisko autora ilustracji: Emilia Garska
Ilość stron: 40
Oprawa: twarda
Rok publikacji: 2016
ISBN: 978-83-64550-03-4
Wydawca: Wydawnictwo Inne

PARTNERZY

logo-1

Bez tytułu


PATRONI

egodziecka

Charaktery_magazyn_psychologiczny