Nasi Autorzy

ŁUKASZ KOSIK

autor

Łukasz Kosik – gdynianin, kulturoznawca, socjolog, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie właściciel niedużego, rodzinnego wydawnictwa. Autor bajek dla dzieci w każdym wieku. Entuzjasta frazy Jerzego Pilcha. Niezłomny poszukiwacz sensu i logiki. Zwolennik wyższości treści nad formą. Miłośnik kotów. Obserwator i szpieg w krainie rzeczy niezwykłych.

 

 

 

 

MALWINA MIECZKOWSKA

zdj

Urodzona w 1988 roku, gdynianka. Największą jej pasją jest ilustrowanie. W świecie wirtualnym znana jako „Kuna rysuje”, współpracuje z wydawnictwem Black Antlers, okazjonalnie wspiera swoimi grafikami organizacje prozwierzęce. Rysowanie analogowe jest dla niej punktem wyjścia dla grafiki cyfrowej. Bazuje na ołówku oraz tuszu. Tworzy wedle własnych pomysłów aby jej samorozwój miał jak największe pole do popisu, ogranicza ją tylko wyobraźnia, która z każdym dniem poszerza się o lata świetlne obserwacji własnego otoczenia, natury, baśni oraz każdej możliwej formy widzialnej i niewidzialnej. Szuka, wędruje ołówkiem i tworzy świat Kuny, która rysuje. Różnorodność podejmowanych tematów uniemożliwia sprowadzenie jej działalności do jednej kategorii dzięki czemu zachowuje elastyczność i gotowość na nowe obszary twórczości.

 

AGNIESZKA CHOMIUK

DSC_0042szZ wykształcenia socjolożka, pedagożka i coach. Zawodowo i prywatnie niezmiennie zafascynowana człowiekiem, relacjami międzyludzkimi, metodami wsparcia i rozwoju. Zachwycona życiem i jego wszelkimi przejawami. Spełniona mama tytułowego Kubusia. Na co dzień kierowniczka Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota w Gdańsku, koordynatorka Pomorskiego Forum Animacji Lokalnej, autorka projektów, badań społecznych, wierszy i bajek. Jej bajka „Serduszko Małego Misia” zajęła I miejsce w konkursie Magazynu Psychologicznego Charaktery i była inspiracją do scenariusza zajęć dla dzieci opublikowanego przez czasopismo Bliżej Przedszkola.

 

ANITA ANDRZEJEWSKA I ANDRZEJ PILICHOWSKI-RAGNO

ilustratorzy-gotowe

Anita Andrzejewska – absolwentka grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Od lat angażuje się w projekty artystyczno-społeczne, łączące Europę i Azję. Prowadziła m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w indyjskim Ahmedabadzie, w Stambule, kilkakrotnie odwiedziła też Iran, gdzie współtworzyła projekty fotograficzno-literackie w Teheranie, Isfahanie, Szirazie, Jazd.

Andrzej Pilichowski-Ragno – fotograf, polonista, ilustrator książek dla dzieci. Oprócz ilustrowania fotografuje ludzi w pejzażu miejskim oraz uczy fotografii dorosłych i dzieci.

Anita i Andrzej zamiast pędzla i kredek używają aparatu fotograficznego. Do ilustracji wykorzystują znaleziska ze złomowisk, nikomu już niepotrzebne przedmioty, mechanizmy zepsutych zegarków, blaszki, druciki, koraliki, śrubki, sznurki, szmatki, kapsle, korki, metalowe kółeczka, puszki, słowem – wszystko, co powinno się znajdować na porządnym, starym strychu. Z tych dawno zapomnianych przedmiotów powstają postaci ludzi, zwierząt, smoki i potwory,  miasta, oceany, zamki, łąki, słowem – cały świat.

Ich wspólne dzieła to między innymi: “Alfabet z obrazkami” Małgorzaty Strzałkowskiej, “Found Alphabet” Wojciecha Graniczewskiego i Ramona Shindlera , “Jak Stańczyk z dworzan zażartował” Anny Chachulskiej, “Sowa, Krowa i z Gąsienicą rozmowa” Dominiki Jasińskiej. Książki z ich ilustracjami były wydane w Polsce, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Korei. Opracowali serię podręczników szkolnych i nową szatę „Świerszczyka”, w którym stale publikują. Współpracują również z zagranicznymi czasopismami dla dzieci. Brali udział w kilkunastu wystawach ilustracji dziecięcej, a za swoje prace otrzymali wiele wyróżnień i nagród,  w tym pierwszą nagrodę w konkursie polskiej sekcji IBBY „Książka Roku” za „Alfabet z obrazkami” oraz nagrodę publiczności w konkursie „Figures Futur” we Francji.

Prowadzą też warsztaty plastyczne  dla dzieci w kraju i zagranicą (między innymi na Zamku Królewskim na Wawelu).

 

 DOMINIKA JASIŃSKA

Kobieta pełna inwencji twórczej, inspirująca i zainspirowana. Czująca sercem, szukająca sposobu na pogodne i swobodne bycie sobą. Autorka Krowy, Sowy i z Wielorybem rozmowy, książki która trafia w najczulszy punkt – prosto do serca.

Dominika Jasińska 

 

 

 

 

 

 JAKUB BABCZYŃSKI

Urodzony w roku 1980, absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej.

Zajmuje się komiksem od zawsze, a oficjalnie od 1997 roku, gdy debiutował w gdańskim magazynie Vormkwasa. Jego prace ukazały się między innymi w wydawnictwach: Opowieści Tramwajowe, Zeszyty Komiksowe, Biceps, Japonia Widziana Oczyma 20 Autorów, GDAK, Komiksownia, MFK 2010, Silence vol.2 i innych. Jest autorem albumów Ballada o Eulalii oraz Prawdziwy Przyjaciel  do scenariuszy Jerzego Szyłaka. Stały uczestnik cyklicznej akcji 24h komiks. Od 2009 roku, w ramach tego projektu, wraz z Piotrem Szulcem, stworzył 6 albumów.  Obecnie oprócz rysowania komiksów prowadzi liczne warsztaty oraz wykłada na PJWSTK w Gdańsku.

 

 

PAWEŁ GARWOL

Paweł Garwol urodził się w 1976 roku w Katowicach.

Zajmuje się malarstwem, formami przestrzennymi, fotografią. Jest autorem, opartego na prozie Romana Lipczyńskiego, komiksu Bez końca oraz jego kontynuacji – komiksu Chwila jak płomień wydanego w maju 2013. www.garwol.pl

 

 

 

 

 

ŁUKASZ GODLEWSKI

Urodzony w 1983 roku. Mieszkaniec Gdańska. Rysuje odkąd pamięta. W 2005 roku postanowił zmierzyć się z komiksem i tak mu zostało. Jego prace można zobaczyć w albumie Komiksownia. Jest też weteranem Projektu 24. Rok 2012 był bardzo pracowity. Nakładem SmallPress.pl ukazał się albumowy debiut Miłość. Do scenariusza Bartka Biedrzyckiego powstał Spełniony sen. Rzecz o hrabim Witoldzie Skórzewskim i powstaniu Konstancina. Aktualnie pracuje nie tylko nad przygodami Rotmistrza Polonii (web komiks), więc miejcie się na baczności. Portfolio

 

 

 

 

TOMASZ KLESZCZ

Tomasz Kleszcz – urodził się w 1983 r. Rysowanie komiksów to pasja, która pochłania go, odkąd w 1990 roku ujrzał pierwszy komiks ze Spidermanem. Autor kilku opublikowanych krótkich komiksów oraz serii Kamień Przeznaczenia. Jego stałym i niezachwianym marzeniem od 1990 roku jest rysowanie kostiumowych produkcji zza oceanu.

Jego prace można znaleźć na http://www.kleszczart.com/

 

 

 

 

ŁUKASZ RYDZEWSKI

Jestem rysownikiem zafascynowanym tworzeniem komiksu metodą tradycyjną: papier, ołówek, tusz, gumka a na koniec skaner i proszę. W tej właśnie kolejności… Acha i jeszcze scenariusz na sam początek wyliczanki. Rysowałem do Deus ex Machina: Po wybuchu i antologii Komiksowy przewodnik po Warszawie. Zrobiłem kilka okładek do serii Człowiek bez szyi. W sieci można odszukać bloga z moimi pracami: http://rysujekomiksy.blogspot.com.

 

 

 

 

ELŻBIETA ŻUKOWSKA

Elżbieta Żukowska – historyk literatury, scenarzystka teatralna, publicystka. Gdynianka z wyboru. http://tekstologia.wordpress.com